7 dní v pohádce

10.06.2015 08:25

V sobotu 6. 6. byly zprovozněny první tři trasy vytvořené coby rozšíření projektu MAS MORAVSKÝ KRAS, z.s. Pohádkové království šneka Krasíka.
Materiál 7 dní v pohádce vám nabízí 7 tipů na příjemně strávený den s dětmi, ať už prší, nebo je hezky. Navštívit můžete zámecký park, muzeum, výrobnu svíček a mýdla, projet se na koloběžce nebo absolvovat několik pěších tras.
V sobotu 6. 6. uvítala první návštěvníky krátká, půlkilometrová trasa Blanskem, která návštěvníky provede galerií umělecké litiny pod širým nebem, a dvě pětikilometrové, přírodní trasy v okolí Rudice a Sloupu, zaměřené na přírodní krásy.
Všechny trasy byly vytvořeny vytvořené dle metodiky questingu. Quest, neboli výprava, je ve skutečnosti hra známá jako hledání pokladu, jen s tím rozdílem, že tyto trasy jsou v krajině umístěny trvale.
Poutníci tak po cestě řeší úkoly a hádanky, které je ve finále přivedou k truhličce s pokladem.
Přijměte prosím naše pozvání a vypravte se na pohádková místa. A než vyrazíte, můžete si pro inspiraci třeba některou z Krasíkových pohádek

Více najdete na stránce 7 dní v pohádce.